Týmová práce - Rovnost v týmu

Michal Henych Zpět do kategorie Seriál-Týmová práce

24.04.2011 0 komentářů

To, že jsou si členové týmu rovni, je známý základní princip týmové práce. Bez dodržení tohoto principu to není týmová práce, ale práce ve skupině. Nicméně zamýšleli jste se někdy hlouběji nad tím, co že to vlastně rovnost členů znamená? A jaké mohou být způsoby aplikace této rovnosti?

Seriál nejen pro manažer/ky - ONLINE a ZDARMA!

PROČ BYSTE MĚLI SERIÁLU VĚNOVAT ČAS?

  • Během několika dnů se vám otevře nový pohled na vedení týmů a firem.
  • Nečeká vás žádné akademické teoretizování. Ukážeme vám, jak rozpoznat manažerské problémy a jak postupovat při jejich zvládání.
  • Pochopíte, proč se některé potíže stále opakují a jak tomu předcházet.
  • Uvědomíte si, že zásadní rozdíl mezi skutečným úspěchem firmy a jejím pouhým přežíváním nejčastěji tkví jinde než v geniálních nápadech jednotlivce.
  • Přečtete si reálné příběhy podnikatelů a majitelů firem.
  • Díky novým poznatkům můžete zvednout hlavu z každodenní operativy, získáte nadhled pro přemýšlení o dalším rozvoji firmy a prostoru pro rodinu a koníčky.

>> PŘIHLASTE SE ZDE <<

Většina z nás si celkem dobře představí, že když si mají být členové týmu rovni, pak:

  • Musí mít všichni možnost se vyjádřit
  • Nedá se hlasovat, protože přehlasováním se vlastně nerespektuje názor těch, co nesouhlasí

Ale napadlo vás, že nerovnost vyjadřuje i tím, že se neptáte (nekladete otázky), ale odpovídáte (argumentujete)? No představte si, že řeknete názor a druhý člověk vám ho začne rozporovat (a nebo souhlasit, to je jedno). Tím si vlastně přisuzuje právo hodnotit váš názor - neboli staví se hierarchicky nad vás.

Týmová práce - Rovnost v týmu
Obzvláště pokud s vámi nesouhlasí, vzbuzuje to ve vás nepříjemné pocity - připadáte si méněcenný(á). Vy to přece říkáte proto, že k tomu máte nějaké důvody, a ten druhý je nerespektuje. Místo toho, aby ty vaše důvody zkoumal, tak dělá „ukvapené" závěry.


Proto se vyspělé týmy poznají mj. i podle toho, že lidé se více ptají a pídí se po důvodech názorů ostatních. Respektují, že ostatní mají na svůj názor stejné právo, jako oni.


Články weblogu ze seriálu o týmové práci:

 

Workshop: Agilní firma, aneb snazší cesta....

Svět se strašně rychle a hlavně nepředvídatelně mění. Včerejší jistoty v průběhu noci dávno roztály a ráno se vynořují nové příležitosti i hrozby. Přijďte 24. června 2020 od 9h na WORKSHOP do hotelu Modrá Růže na Praze 1 (metro Můstek) a připravte firmu i sebe na zvraty v chaotickém prostředí. Firmy v něm potřebují...zde

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.