V HBPO se naše škodovka cítila jako doma

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Ostatní

08.06.2018 0 komentářů

Začátkem června jsme zamířily na návštěvu do HBPO v Mnichově Hradišti. Ředitel Martin Bígl je absolventem MBA na naší škole, a tak nás ochotně provedl výrobou a úžasně se nám věnoval. Byly jsme rády, že jsme na návštěvu vyrazily Pétinou Škoda Octavia Combi TDI :-) nějak to tam tak patřilo.

Hlavním produktem firmy HBPO GmbH. je kompletní proces dodávek čelních modulů (frontendů) pro osobní automobily. Kompletním procesem se rozumí vývoj, zajištění podkomponentů, montáž a JIS-dodávka.
Firma HBPO Czech je JIS-ovým modulovým dodavatelem firmy Škoda Auto v Mladé Boleslavi.
Frontend je smontovaný modul, který se skládá ze základního nosného dílu, na který se montuje výztuha předního nárazníku, chladič, ventilátory, zámek přední kapoty, ostřikovačů, světlometů, atd.


JIS = Just in Sequence - jsou sekvenční dodávky na zástavbový takt ve Škoda Auto ve speciálních paletách. Ve skutečnosti to znamená, že HBPO Czech od Škoda Auto elektronicky obdrží objednávku na konkrétní Frontend, a to 194 minut před dobou, kdy bude Frontend ve Škoda Auto montován do vozu. Jakmile HBPO Czech obdrží odvolávku, Frontend vyrobí a dodá do Škoda Auto. 
Logickou podmínkou a nutností JIS-dodávek je, že sídlo dodavatele musí být co nejblíže od místa dodávek. 


Každou minutu jsou v HBPO sestaveny 2 díly, nic se nevyrábí na sklad.
Firma má 120 zaměstnanců, pracují v třísměnném provozu.
Dodávky vyžadují maximální správnost, přesnost a zpětnou sledovatelnost. Chybovost je nulová

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 Zajímá nás Váš názor

RSS kanál komentářů k tomuto článku


Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.