Ženy v managementu

Lucka Kolomazníková Google+ Zpět do kategorie Rozvoj osobnosti manažéra

07.08.2018

Ženy manažerky - je jich opravdu stále méně než mužů?

Často se setkávám s ženami manažerkami - dávno už ovšem neplatí, že jsou to většinou svobodné ženy okolo 30 let, které jejich práce uspokojuje, nemají čas na osobní život a kariéra je na prvním místě.

Dnes se ve vedení firem i v podnikání objevují už i ženy, které se snaží skloubit zajímavou práci s rodinou. Jsou to manželky, matky a vedle toho i výborné manažerky a majitelky vzkvétajících firem.

Narážely zpočátku na nedůvěru a nedostatek respektu? Ano :) ale faktem je, že postupem doby si obojí dokázaly vydobít. Ženy už nejsou považovány za součást domácnosti. Mají vzdělání, odhodlání i cenné zkušenosti.

Poměr mužů a žen ve vedení firem, v podnikání, státní správě i politice možná stále není vyvážený. Nicméně tento stav se v průběhu doby neustále mění k lepšímu. To mohu sama potvrdit, neboť v kurzech MBA počet studentek - manažerek neustále roste. Mají větší sebevědomí, spoustu zkušeností z praxe a už dávno se nesnaží jen vyrovnat mužům a "hrát tvrdou hru". Získaly si ve svých organizacích zaslouženou důvěru.

Respekt si každý člověk vytváří přirozeně svojí osobností a svým vlivem. Potřebuje k tomu jen přirozené prostředí, které někde občas chybí, ale v managementu se - zdá se - už zapustilo kořeny.

Neumím dát mladým manažerkám (a manažerům) univerzální návod jak získat v zaměstnání uznání a respekt a stát se platnou součástí týmu. Ale vím, že je to také hodně o vzdělání, které dodává potřebnou sebedůvěru a kompetence. 

A především jsme to vždycky my lidé, kdo prostředí kolem nás ovlivňuje. Záleží jen na nás, v jakém světě budeme žít. Zda jej postavíme na spolupráci nebo vzájemné rivalitě.

:)

Nenechte si ujít rozhovor se studentkou TC Business School, poslankyní Parlamentu České republiky Helenou Langšádlovou na téma: Ženy ve vedení firem

 

  

 

 

 

Milan Hodovský

„Do studia jsem šel s tím, že mi pomůže zlepšit manažerské dovednosti. Výsledek však předčil má očekávání. Studium na TC Business School mě „donutilo“ od základu změnit pohled na management a na mě jako na manažera.“

Milan Hodovský
Head of Project Management Department, ANECT a.s.

 

Přihlášení k odběru zpravodaje

Přihlašte se k odběru zpravodaje a my vám budeme pravidelně posílat shrnutí nových příspěvků z weblogu na váš email

V souladu se zákonem o některých službách informační společnosti č. 480/2004 Sb. souhlasím s využitím mého výše uvedeného elektronického kontaktu (e-mail) TC Business School, k zasílání obchodních sdělení a informací souvisejících se studiem, programy a jinými poskytovanými službami a to i v případě, že se nestanu studentem, nebo i po ukončení studia. Souhlas s využitím mého elektronického kontaktu (e-mail) uděluji ode dne potvrzení tohoto prohlášení až do jeho odvolání. Více na stránce ZOOU.